Porządne materace dla noworodka? Dzisiaj o najlepszych modelach, które świetnie sprawdzą się dla wszystkich maluszków już od pierwszych dni życia. Do lektury zapraszamy wszystkich rodziców, lecz nie tylko!

Materac od pierwszych dni życia

Pamiętajmy, że dobór odpowiedniego materaca jest bardzo istotny już od pierwszych dni życia naszego maluszka. Wiele osób korzysta z produktów, które zostały dołączone do łóżeczka, co niestety stanowi błąd, ponieważ zazwyczaj wykonane są one z najtańszych materiałów, które nie są w stanie utrzymywać ciała naszego dziecka w odpowiedniej pozycji, w związku z czym są one nie tylko niezdrowe, lecz również mało komfortowe. Jak w takim razie kupić najlepszy? Materace dla dzieci powinni być odpowiednio sztywne. Jest to bardzo istotne z tego powodu, że w przypadku zbyt miękkiej powierzchni nasz maluszek będzie się zapadał, a co za tym idzie, pojawiać będą się bardzo groźne problemy z oddychaniem, w związku z czym bez miały właściwości antybakteryjne, a dokładniej zapewniały odpowiedni przepływ powietrza i nie kumulowały wilgoci we wnętrzu materacyka, co może odpowiadać za pojawienie się grzybów, pleśni czy innego rodzaju drobnoustrojów, które w negatywny sposób będą przekładały się na zdrowie maluszka.

Znajdź najlepszy model!

Materace dla noworodka - które modele będą najlepszym wyborem?Skoro już wiemy, jak istotne jest, aby znaleźć najlepszy materacyk dla naszego malucha warto jest przejść do szukania najlepszych rozwiązań! Tutaj bez wątpienia nasuwa nam się między innymi Hilding Dobranocka. Należy on do modeli o średniej twardości. Dzięki temu jednocześnie w prawidłowy sposób podpiera ciało, lecz jest bardzo wygodny i nasz maluszek bez wątpienia leżąc na nim nie będzie się w nocy budził! To wszystko za sprawą wysokiej jakości pianki FlexiFoam – należy ona jednocześnie do sprężystych, lecz również bardzo komfortowych, dzięki czemu jesteśmy przekonani, że nada się świetnie! Ważną rolę, pełnią również pokrowce: wybierać możemy spomiędzy dwóch, a mianowicie: Lotus i Heros.

Zdrowe podparcie dla niemowląt

Jaki jeszcze model może się tutaj nadać? Naszym zdaniem będzie to Hilding Kołysanka, który poza pianką FlexoFiam posiada wysokiej jakości matę kokosową. Wykonana z naturalnych materiałów w skuteczny sposób usztywnia całą konstrukcję, co daje gwarancję odpowiedniej sztywności powierzchni, na jakiej śpi nasze maleństwo. Jednocześnie mata w skuteczny sposób wspomaga przepływ powietrza, w związku z czym mamy pewność, że w kołysce naszego dziecka nie pojawią się roztocza i drobnoustroje, którzy mogą wywołać niepożądane reakcje alergiczne.

Zdrowo przespana noc to gwarancję zdrowego dorastania, które przecież każdy rodzic chce zapewnić swojemu maleństwu. Dlatego właśnie warto jest postawić na produkty najwyższej jakości!