Materace termoelastyczne to wyroby, które w swoim wnętrzu posiadają wysokiej jakości wypełnienie, które pomaga zregenerować się obolałym mięśniom. Czy warto je wybierać? My jesteśmy przekonani, że tak! Przekonaj się dlaczego!

Pianka termoelastyczna – poznaj ją bliżej

Zastanawiając się nad tym, dlaczego warto jest wybierać modele, które zostały wypełnione pianką termoelastyczną zacznijmy od zapoznania się z jej właściwościami. Przede wszystkim zapewnia ona wysoką regenerację i prawdziwy komfort, dzięki temu, że jest w stanie reagować na temperaturę naszego ciała przystosowując się do jego krzywizn anatomicznych. Jednocześnie pomaga odprężyć się spiętym mięśniom, ponieważ w żaden sposób ich nie obciąża. Warto jest także dodać, że nie powoduje nacisków, a co za tym idzie drętwienia kończyn. Świetnie sprawdza się również dla osób, które muszą borykać się z problemami z krążeniem, czego następstwem są między innymi zimne dłonie oraz stopy. Podkreślmy, że materace, jakie zostały wypełnione wskazaną pianką są bardzo trwałe – po skończonym użytkowaniu wracają do swojego pierwotnego kształtu nie ulegają odkształceniom.

Solidne podparcie i miłe otulenie

Materace termoelastyczne - dlaczego warto je wybrać?Osoby, które poszukują materaca, jaki da im naprawdę solidne podparcie całego ciała, idące w parze z przyjemnym efektem otulenia, koniecznie powinny zwrócić uwagę na model, jakim jest Hilding Salsa. Poza warstwą pianki termoelastycznej Visco posiada on także plastyczną i elastyczną FlexiFoam, która bez wątpienia będzie świetnie podtrzymywać całe ciało i jednocześnie gwarantować spokojny sen. Obowiązkowo należy wspomnieć, że dany model otrzymał status wyrobu medycznego, co oznacza, że posiada prozdrowotne działanie. Potwierdzone zostało to za pomocą szeregów testów laboratoryjnych oraz bardzo restrykcyjnych badań. Warto także dodać, że wypełnienie zostało wyprofilowane w aż siedem stref twardości, dzięki czemu w bardzo indywidualny sposób dopasowuje się do wywieranego nacisku, a co za tym idzie w skuteczny sposób przyśpiesza regenerację!

Postaw na prawdziwy komfort snu

Jesteśmy przekonani, że świetnie sprawdzi się także Hilding Rumba! Poza pianką termoelastyczną Visco, która skutecznie redukuje napięcie mięśniowe posiada on wysokoelastczną Velvet Touch.  Należy ona do naprawdę trwałych, które świetnie podpierają całe ciało, są odporne na odkształcenia i bez wątpienia będzie nam dobrze służyć przez bardzo długi czas. Wnętrze wyprofilowano w aż siedem stref twardości, dzięki czemu dostosowuje się w indywidualny sposób do nacisku, wywieranego przez każdą partię naszego ciała.

Wysokiej jakości pianki to bez wątpienia świetny wybór, szczególnie jeśli postawimy na takie jak pianka termoelastyczna. Jesteśmy przekonani, że zagwarantuje ona każdemu zdrowy i komfortowy sen przez całą noc!