Wspólny sen to coś, co bardzo zbliża i zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Ma jednak również swoje ciemne strony – nocny wypoczynek na jednym materacu niekoniecznie może być udany. Wynika to z odmiennych preferencji oraz z różnej wagi i wzrostu. Jaki materac dla pary wybrać, aby wygodnie wypoczywać i na co zwracać uwagę?

Jak rozpoznać, że Wasz materac jest nieodpowiedni?

Przyczyn bólu kręgosłupa można szukać tak naprawdę wszędzie. Powodem może być nieprawidłowa pozycja podczas pracy, nadwyrężenie pleców lub właśnie nieodpowiednio dobrany materac. Ten ostatni powód cechuje się przede wszystkim tym, że użytkownicy budzą się niewyspani, a bóle pleców lub mięśni towarzyszą im już od wczesnych godzin porannych. Jednak to nie jedyne objawy. Często zdarza się tak, że lżejsza osoba stacza się do środka materaca podczas snu – ma to miejsce wtedy, gdy podłoże zbyt intensywnie przenosi naciski cięższego partnera, co w efekcie bardzo negatywnie wpływa na wypoczynek lżejszej osoby. Użytkownicy w niektórych sytuacjach są niezadowoleni z produktu, ponieważ zbyt szybko się wyeksploatował. Sprawa jest niestety dużo bardziej skomplikowana – nawet drogi, porządny produkt może się odkształcić i pracować nieodpowiednio wtedy, gdy jest zbyt miękki. Wywieranie co nocy zbyt dużych nacisków szybko doprowadzi do takich skutków.

Idealny materac dla dwojga

Najczęściej wybierane materace dla paryW pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na wymiary materaca, ponieważ jest to jedno z najbardziej podstawowych kryteriów. Większość modeli jest dostępnych w przeróżnych rozmiarach i można bez obaw wybierać spośród naprawdę wielu możliwości, ale najlepiej już na początku odrzucić te o szerokości mniejszej niż 140 cm. Musimy przyznać, że nawet najwygodniejszy materac o mniejszych gabarytach nie zapewni komfortu na odpowiednim poziomie. Bardzo ważne jest to, aby produkt charakteryzował się elastycznością punktową i tłumił ruchy. W końcu chyba nikt nie lubi uczucia, gdy każda, nawet najmniejsza zmiana pozycji partnera jest odczuwalna. Hilding Salsa to materac termoelastyczny, który spełnia wszystkie powyższe warunki. Najważniejszą warstwą jest w tym przypadku pianka reagująca na temperaturę ciała oraz wagę użytkownika – dzięki takiemu rozwiązaniu materac pracuje indywidualnie jedynie w miejscu nacisku. Niezastąpione właściwości tego modelu zostały docenione przez ekspertów z całego świata. Produkt otrzymał status wyrobu medycznego w klasie I oraz uzyskał certyfikat jakości AEH.

Czy materac wysokoelastyczny sprawdzi się w tej roli?

Gdy słyszy się o elastyczności punktowej, prawdopodobnie pierwsze co przychodzi na myśl to sprężyny kieszeniowe. Trzeba jednak wiedzieć, że materace zbudowane na ich bazie nie są jedynym słusznym wyborem. Równie dobrze sprawdzą się te, w których główną warstwą wypełnienia jest pianka wysokoelastyczna, która zapewnia stabilne podparcie dla kręgosłupa obu śpiących osób, a jednocześnie wspaniale dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała. Wspaniałym wyborem będzie w tej sytuacji Hilding Rock&Roll o dwóch twardościach – dzięki takiemu rozwiązaniu można przetestować podłoża o różnym stopniu komfortu i wybrać to, które najbardziej odpowiada jednemu, jak i drugiemu użytkownikowi. Fani bardzo twardych materacy na pewno będą zadowoleni z modelu Hilding Foxtrot, który został podzielony na siedem zróżnicowanych stref komfortu. Dzięki nim każda część ciała jest podparta indywidualnie i proporcjonalnie w stosunku do wywieranych nacisków.

Wspólny nocny wypoczynek wcale nie musi wiązać się z brakiem komfortu i zadowoleniem tylko jednej ze stron. Wybierz któryś z powyższych modeli i ciesz się wspaniale dopasowanym podłożem, które spełnia oczekiwania obojga partnerów.