Długie włosy nigdy nie wychodzą z mody – są eleganckie i kobiece, a do tego świetnie wyglądają na co dzień i przy wyjątkowych okazjach. Nic dziwnego, że tak wielu osobom zależy na zapuszczeniu swoich kosmyków. Jak zrobić to szybko i skutecznie? Sprawdź, jak możesz wpłynąć na porost włosów!

Regularne podcinanie końcówek

Jeśli zależy nam nie tylko na tym, aby zapuścić włosy, ale też na tym, aby były one zdrowe i silne, powinniśmy regularnie podcinać końcówki. To najlepszy sposób na to, aby pozbyć się słabych, rozdwojonych i kruszących się kosmyków. Gdy to zaniedbamy, włosy mogą co prawda rosnąć, ale będą się łamały i kruszyły, co nie będzie wyglądało zbyt estetycznie. Może się też okazać, że nie będą rosnąć poza jakimiś punktem. Optymalnym czasem, w którym powinno się podcinać końcówki, jest około 2 miesiące. Dzięki temu na bieżąco pozbędziemy się niechcianych kosmyków. Co więcej, dobre cięcie, wykonane nożyczkami wysokiej jakości, sprawi, że nasze włosy staną się silniejsze. Pamiętajmy o tym, że po obcięciu trzeba zadbać o zdrowe końce. Inaczej doprowadzimy do tego, że znowu zaczną się rozdwajać i niszczyć. Możemy temu zapobiec, stosując olejki lub serum przeznaczone stricte dla końcówek. Takie produkty je zabezpieczą i odżywią. W ten sposób możemy ochronić je przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Pielęgnacja skóry głowy

Jak szybko zapuścić włosy?Systematyczna pielęgnacja skóry głowy to zupełna podstawa w procesie zapuszczania włosów. Musimy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że właśnie od tego zależy, jak szybko nasze włosy będą rosnąć. Skóra głowy powinna być oczyszczona, nawilżona i odżywiona, aby włosy prawidłowo rosły. W naszej kosmetyczce nie może zabraknąć peelingu do skóry głowy, który skutecznie usunie martwy naskórek i oczyści jej powierzchnię, a do tego poprawi cyrkulację krwi i pobudzi cebulki włosów do wzrostu. Warto ponadto wykonywać regularne masaże głowy, które również wpłyną na szybkość rośnięcia kosmyków.

Używanie wcierek

Kluczem do szybkiego zapuszczenia zdrowych i pięknych włosów są wcierki. To produkty, które stosuje się bezpośrednio na skórę głowy i, zgodnie z nazwą, wciera. Dzięki temu kosmetyk może skutecznie wpłynąć na mieszki włosowe. Co więcej, zostaje wykorzystane tu pozytywne działanie masażu głowy. Wcierki mogą być stworzone przy użyciu różnych składników, które są znane ze swojego oddziaływania na porost włosów, jak na przykład skrzyp polny, kozieradka czy bursztyn. Wcierać możemy przed lub po myciu włosów. Zwróćmy jednak uwagę na to, aby robić to bardzo dokładnie. Na wmasowanie kosmetyku poświęćmy nawet parę minut.

Przyjmowanie suplementów

Warto mieć na uwadze fakt, że na stan włosów nie wpływa jedynie ich pielęgnacja. Duże znaczenie ma również nasz styl życia, a zwłaszcza to, jak się odżywiamy. Za porost i kondycję włosów odpowiada wiele witamin i minerałów, które powinniśmy dostarczać organizmowi wraz z pożywieniem. Jeśli jednak nasza dieta nie jest na tyle zróżnicowana, może się okazać, że mamy jakieś niedobory. Wtedy powinniśmy wprowadzić suplementację tych składników. W przypadku poprawy stanu włosów sprawdzą się takie elementy jak witamina B i B2, niacyna, witamina C, witamina E, witamina A, cynk oraz biotyna. Suplementując te składniki, możemy znacząco przyspieszyć porost włosów.

Ograniczenie zabiegów chemicznych

Jeśli chcemy cieszyć się długimi kosmykami, ich dobra kondycja powinna być dla nas priorytetem. W momencie, w którym zależy nam na tym, aby jak najszybciej urosły, nie możemy decydować się na zabiegi chemiczne, które nie dość, że je osłabią, to jeszcze znacząco spowolnią ich wzrost. Należy zatem zrezygnować z usług takich jak keratynowe prostowanie, rozjaśnianie czy farbowanie. Kiedy bardzo potrzebujemy zmienić kolor włosów, zamiast chemicznych farb wybierzmy hennę, która również możemy wykorzystać do koloryzacji, a która jest produktem naturalnym. Dzięki niej nie będziemy musieli obawiać się osłabienia czy zniszczenia naszych kosmyków.

Suszenie zimnym nawiewem

Wiemy, że zabiegi chemiczne, jak na przykład farbowanie czy keratynowe prostowanie, są szkodliwe dla naszych włosów. Zazwyczaj stosujemy je jednak co kilka tygodni lub miesięcy. W przypadku zabiegów termicznych, takich jak prostowanie czy suszenie, wykonujemy je bardzo często, a nawet codziennie. Musimy mieć na uwadze, że one również mogą mieć szkodliwe działanie dla naszych włosów, szczególnie jeśli wykorzystujemy je tak często. Nasze kosmyki są najbardziej narażone wtedy, gdy nie używamy termoochrony. Wówczas wysoka temperatura oddziałuje na nasze włosy i je niszczy. Jeśli zależy nam na zapuszczeniu włosów, powinniśmy znacząco ograniczyć to działanie. Zrezygnujmy z nadmiernego prostowania włosów. Gdy chcemy, aby były proste i ujarzmione, możemy zainwestować w kosmetyki wygładzające, które zapewniają podobny efekt. Jeśli chodzi o suszenie, warto przestawić się na korzystanie z zimnego nawiewu. Dzięki temu wciąż będziemy mogli wysuszyć mokre włosy bez niepotrzebnego niszczenia ich. Sprawdzi się to szczególnie wtedy, gdy myjemy głowę wieczorem. Postawmy na zimny nawiew i nie ryzykujmy pójścia spać z mokrymi włosami. Okazuje się, że to może źle wpłynąć na naszą skórę głowy. Przykładając niewysuszone kosmyki do poduszki, pozwalamy na gromadzenie się wilgoci, która może nawet doprowadzić do wytworzenia się grzybów lub pleśni. Nie dość, że zaszkodzi to naszym włosom, to jeszcze obniży jakość naszego snu. Ucierpi bowiem poziom higieny. Aby tego uniknąć, starajmy się zawsze wysuszyć głowę przed pójściem spać. Możemy też zainwestować w takie artykuły sypialniane, które zapobiegną rozwijaniu się wilgoci. Dostępne są poduszki, pościele, a nawet materace o właściwościach antyalergicznych i antybakteryjnych. Gdzie możemy je zdobyć? Odwiedźmy sklep stacjonarny Dąbrowa-Górnicza, gdzie będziemy mogli wybrać takie produkty, które znacząco zwiększą jakość naszego snu.

Zapuszczanie włosów to długotrwały proces, który wymaga cierpliwości. Jeśli jednak będziemy wytrwali i będziemy starannie dbać o swoje kosmyki, efekty będą fenomenalne. Pamiętaj zatem o regularnym podcinaniu końcówek, pielęgnacji skóry głowy, używaniu wcierek, a także ograniczeniu zabiegów chemicznych i termicznych na włosy.