Nasz świat ciągle się zmienia, przez co coraz więcej relacji przenosi się do internetu. Tak naprawdę to właśnie dzięki niemu możemy się komunikować z wieloma osobami, nawet mieszkając setki kilometrów od siebie! Co więcej, internet daje nam możliwość zapoznania swojej drugiej połówki! Jednak, na czym polega szukanie miłości w internecie oraz jakie są wady i zalety tego sposobu?

Jakie zalety niesie ze sobą szukanie miłości w internecie?

Przychodzi pewien etap w życiu, w którym chcielibyśmy mieć u boku drugą osobę. Często jednak nie pojawia się ona w magiczny sposób, a musimy ją znaleźć. Pomóc nam może w tym m.in. internet, a dokładnie portale randkowe. A jakie korzyści daje ta metoda?

Możemy wybrać dopasowanego do nas partnera

W rzeczywistości naszego przyszłego partnera możemy spotkać wszędzie – na siłownie, w sklepie czy na imprezie. Jednak już po pierwszym spotkaniu lub randce wiemy, że to nie to. Najczęściej wynika to z niewłaściwego dopasowania, zarówno pod kątem charakteru, jak i przyzwyczajeń. Jak się okazuje, za pomocą portalu randkowego, jesteśmy w stanie znaleźć osobę, która jest do nas odpowiednio dopasowana. Oznacza to, że zgadzamy się pod niemal każdymi względami. Kwestie te uwzględniane są przy filtrowaniu prezentowanych nam kandydatek lub kandydatów.

Internet pomoże nam przezwyciężyć nieśmiałość

Czy można znaleźć miłość w internecie?Wielu z nas ma problem z rozpoczynaniem nowych relacji międzyludzkich. Przyczyny mogą być różne, jednak skutek jeden – o wiele ciężej jest nam znaleźć swoją drugą połówkę. Największą zaletą szukania miłości w internecie jest możliwość przezwyciężenia nieśmiałości. Pisane przez nas wiadomości mogą być odpowiednio korygowane, a my mamy czas na odpowiednie wyważenie słów. Co więcej – kiedy dojdzie już do spotkania, to czujemy się swobodnie z tą osobą i zawsze mamy o czym porozmawiać! A poza tym mamy pewność, że druga strona jest nami zainteresowana, a nie patrzy jedynie oceniającym wzrokiem.

Upewniamy się co do osoby po drugiej stronie ekranu

W swoim życiu spotykamy wiele osób – jedne mają wobec nas dobre intencje, inne natomiast nie myślą o niczym innym, jak tylko nas wykorzystać. Rozmawiając w internecie, jesteśmy w stanie poznać drugą osobę, gdyż spędzamy z nią wiele czasu, nie narażając się w życiu prywatnym. Oznacza to, że możemy wyczuć, czy ktoś chce nas oszukać lub ma wobec nas niecne zamiary. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza przed pierwszym spotkaniem. W końcu w realnym życiu też nie wiemy, co kieruje drugą osobą.

Szukanie miłości w internecie – wady

Oczywiście portale randkowe i szukanie miłości w internecie ma wiele zalet, jednak każdy medal ma dwie strony. Warto zatem zapoznać się również z wadami, jakie niesie ze sobą ten sposób poznawania drugiej osoby. Przede wszystkim, na portalach randkowych możemy znaleźć wiele oszustów. Czekają oni, aż zadurzymy się w wykreowanej przez nich postać na tyle, aby wymusić dane, zdobyć pieniądze czy zdjęcia intymne. Mogą również chcieć się spotkać w realu i, np. nas okraść. Właśnie dlatego warto zachować ostrożność i najpierw upewnić się, czy faktycznie piszemy z osobą, która nie ma wobec nas niecnych zamiarów. Oprócz tego wiele osób znajdujących się na portalach randkowych jest tam tylko dla seksu. Jeśli nie interesuje nas jednorazowa przygoda, to warto uzbroić się w cierpliwość przy szukaniu miłości w internecie. Jednak to nie wszystkie wady! W wielu sytuacjach, gdy dochodzi do spotkania w parku lub kawiarni, jesteśmy zaskoczeni. Wynika to z różnicy między zdjęciem a wyglądem na żywo.

Jak wybrać serwis randkowy?

Jak widać, istnieje wiele wad i zalet, jeśli chodzi o randkowanie przez internet. Jednak, zanim rozpoczniemy swoją przygodę z szukaniem drugiej połówki w sieci, to warto najpierw zastanowić się, jaki portal randkowy wybrać. Jak się okazuje, mamy wiele możliwości, jednak postawmy na wiarygodny serwis – niezależnie od tego, czy interesuje nas stworzenie poważnego związku, czy może znalezienie kogoś bez żadnych zobowiązań. A na czym skupić się przy wyborze portalu? Przede wszystkim zorientujemy się, jakie są metody doboru partnera, a także przejrzyjmy politykę prywatności i regulamin. W końcu rejestrując się, zostawiamy Administratorowi swoje dane osobowe. Oprócz tego warto przyjrzeć się ceną czy dostępnymi funkcjami. Nie zapominajmy również o sprawdzeniu opinii na temat danego portalu – w końcu będziemy wiedzieć, jak naprawdę wygląda jego użytkowanie oraz jakiego typu osoby można tam znaleźć.

Czy związek na odległość może przetrwać?

Wiele osób mówi, że związek na odległość to nie związek. Jednak, czy to prawda? Jak się okazuje, wszystko zależy od naszego charakteru oraz podejścia. Przede wszystkim, będąc u siebie w domu, leżąc w łóżku, gdzie jest wygodny materac lub siedząc w fotelu, możemy prowadzić wielogodzinną rozmowę, która trwa tygodnie, a nawet miesiące. Kiedy faktycznie zaiskrzy, a w grę wchodziły już spotkania twarzą w twarz – możemy zdecydować się na wejście w związek. W miłości odległość nie gra roli, gdyż w dzisiejszych czasach możemy swobodnie przemieszczać się, zmieniać miejsce zamieszkania czy pracę. Jednak, czy to ma sens? Oczywiście w pierwszych chwilach nie – w końcu musielibyśmy rzucić swoje dotychczasowe życie i pójść w nieznane. Dzięki związkowi na odległość jesteśmy w stanie dowiedzieć się więcej na temat drugiej osoby, przedyskutować ważne kwestie lub po prostu porozmawiać za pomocą wideoczatu! Obecnie istnieje wiele możliwości, które ułatwią nam kontakt, a jedyne co musimy zrobić, to wykazać inicjatywę. A kiedy już będziemy pewni, że chcemy razem tworzyć wspólną przyszłość, to możemy zacząć planować dalsze, bardziej poważne kroki. Zatem odpowiedź brzmi tak – związek na odległość może przetrwać, a relacja w internecie może przerodzić się w znalezienie drugiej połówki. Musimy jednak zaangażować się i iść razem na przód.

Swoją miłość możemy znaleźć wszędzie – w tym w internecie. Istnieje wiele par, którym udało się zapoznać w wirtualnym świecie i stworzyć wspólne życie. Pamiętajmy jednak, aby zachować ostrożność, gdyż nigdy nie wiemy, kto się tak naprawdę czasie po drugiej stronie. Dlatego do wszelkich spotkań podchodźmy z rozwagą i nie róbmy niczego pochopnie.

Przeczytaj także: