W dzisiejszym świecie, w którym technologia przenika każdy aspekt życia, nawet sen nie pozostaje wyjątkiem. Będące w ofercie SleepMed materace idą o krok dalej, wykorzystując innowacyjną technologię AirForce, która reguluje temperaturę snu, zapewniając maksymalny komfort użytkowania. Ale jak dokładnie ta technologia działa i dlaczego jest kluczowa dla zdrowego i spokojnego snu? Warto zgłębić jej tajemnice, aby zrozumieć, jak materace SleepMed stają się liderem w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań dla snu.

Jak temperatura wpływa na sen człowieka?

Nie ma co ukrywać – temperatura ma istotny wpływ na jakość snu człowieka. Naturalny cykl dobowy powoduje, że temperatura ciała obniża się wieczorem, co sygnalizuje organizmowi, że pora spać. Jeśli temperatura otoczenia jest zbyt wysoka, proces ten zostaje zakłócony, co może utrudniać zasypianie. Z uwagi na to ważne jest, aby w sypialni panowała optymalna temperatura. W końcu przy zbyt wysokiej lub niskiej może pojawić się dyskomfort, który znacząco utrudnia, a czasem nawet uniemożliwia spokojny sen. Dlaczego?Jak technologia AirForce reguluje temperaturę snu dla maksymalnego komfortu użytkowania materaca SleepMed?

  • spanie w zbyt ciepłym środowisku może prowadzić do przegrzania organizmu, co zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń snu, a także stanowi przyczynę nadmiernego pocenie się, co dodatkowo obniża twój komfort,
  • niska temperatura może powodować drżenie i skurcze mięśni, co również zakłóca sen z uwagi na fakt, iż organizm może mieć trudności z utrzymaniem ciepła.

Zadbaj o warunki do wypoczywania z technologią Airforce!

Na higienę snu oraz komfort termiczny użytkowania oddziałuje wiele czynników, jednak najważniejszym jest wentylacja podłoża do spania. Materac SleepMed charakteryzuje się zastosowaniem zaawansowanej technologii Airforce, która rewolucjonizuje sposób cyrkulacji powietrza wewnątrz. Za sprawą pionowych i poziomych nacięć w piankach, powstaje unikalna „kratka wentylacyjna”, zapewniająca maksymalny przepływ powietrza. Praktycznie oznacza to, że ciepło i wilgoć, wytwarzane przez ciało podczas snu, są skutecznie kierowane do otwartych komór pianki. Naturalne ruchy ciała powodują wypychanie nagromadzonego powietrza na zewnątrz i zastępowanie go świeżym. Technologia Airforce jest integralnym elementem każdego materaca SleepMed, wykorzystując zarówno nowoczesną piankę FlexiFoam, jak i wysokoelastyczną piankę VPPHR, które stanowią rdzeń wypełnienia. Dzięki temu rozwiązaniu, materace SleepMed zapewniają nie tylko najwyższy poziom komfortu, ale także doskonałą higienę i zdrowie dla użytkowników.A co najważniejsze – są w stanie poprawić komfort termiczny!

Materac SleepMed – co jeszcze go wyróżnia?

Materace SleepMed są pionierem na rynku, wyróżniając się zastosowaniem zaawansowanych technologii, które podnoszą jakość snu i zdrowie użytkowników. Należy zwrócić uwagę na trzy istotne kwestie – jakie?

Po pierwsze – zmiana twardości

Jeśli poszukujesz materaca z możliwością regulacji twardości, materace SleepMed będą doskonałym wyborem. Za sprawą nowoczesnej konstrukcji, SleepMed pozwala na zmianę twardości w cztery różne sposoby poprzez ruchomą warstwę pianki termoelastycznej. Wszystkie z warstw pianki mają inny kolor, co jest pomocne w konfiguracji materaca według własnych potrzeb. Układy warstw wpływających na twardość:

  • układ zielona – biała – beżowa pianka oferuje bardzo wysoką sprężystość,
  • układ beżowa – zielona – biała pianka daje średnią twardość materaca,
  • układ beżowa – biała – zielona pianka zapewnia doskonałe podparcie dla osób cięższych oraz tych, którzy mają problemy z kręgosłupem,
  • układ biała – zielona – beżowa pianka gwarantuje najtwardszą opcję, zalecaną dla osób cięższych.

Co więcej, SleepMed ma w swojej ofercie modele z odpinanym topem, co daje Ci możliwość na osiągnięcie nawet sześciu stopni twardości. Czyli jesteś w stanie jeszcze lepiej dostosować materac do własnych preferencji oraz wagi, zapewniając maksymalny komfort snu.

Po drugie – wypełnienie

VitaRest® i Celsius-Waterlily® to nowoczesne materiały stanowiące istotny czynnik do zagwarantowania doskonałego komfortu czy też wsparcia w trakcie snu. Jak to możliwe? Ich specjalne właściwości reagowania na temperaturę, a także nacisk ciała sprawiają, że dostosowuje się doskonale do indywidualnych kształtów i potrzeb użytkownika. Ale to jeszcze nie wszystko! Te pianki nie tylko zapewniają komfortowy sen, ale także łagodzą napięcia mięśni, redukując dolegliwości bólowe w obrębie pleców i szyi. Co więcej, są one również przyjazne dla alergików, a ich unikalne właściwości antyalergiczne i ortopedyczne sprawiają, że sen staje się jeszcze bardziej relaksujący i regenerujący. Oba rodzaje pianek zostały poddane rygorystycznym testom i posiadają certyfikat jakości „Oeko Tex”, co potwierdza ich niezawodność i bezpieczeństwo dla użytkowników. W dodatku pianka Celsius-Waterlily® posiada wyjątkowy certyfikat Nordic Swan Ecolabel, potwierdzającym jej zgodność z surowymi normami ekologicznymi oraz zdrowotnymi.

Po trzecie – pokrowiec

W ofercie marki SleepMed znajdziesz kolekcję materacy wyposażonych w nowoczesne pokrowce, które charakteryzują się nie tylko elegancją, ale także praktycznością. Każdy z nich wyposażony jest w zamek, co ułatwia ich czyszczenie w domowej pralce. Ale co wyróżnia poszczególne modele? Pokrowiec Merced, z taśmą 3D, został stworzony z dzianiny w śnieżnobiałym kolorze, nasączonej specjalną apreturą zmiękczającą (hydrofilowym zmiękczaczem). Dzięki tej zaawansowanej technologii pokrowiec doskonale odprowadza wilgoć, jednocześnie zapewniając niezwykłą miękkość. Co więcej, posiada perforacje na powierzchni, które sprawiają efekt delikatnego masażu, podnosi komfort snu. Natomiast kolejną opcją jest pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D. Ten pokrowiec stworzony jest z myślą o higienicznym środowisku podczas snu. Dodatkowo, dzięki apreturze Purotex® opartej na technologii aktywnych probiotyków, znacząco redukuje ilość alergenów, roztoczy oraz kurzu domowego na powierzchni materaca – aż o 93,7%.

Gdy rano opuszczasz materac SleepMed, nie tylko wstajesz wypoczęty, ale także z pełnym zrozumieniem, dlaczego technologia AirForce jest tak niezbędna dla maksymalnego komfortu snu. Dzięki precyzyjnej regulacji temperatury, sen staje się nie tylko głębszy, ale także bardziej regenerujący. Można śmiało powiedzieć, że materace SleepMed nieustannie przewyższają oczekiwania, łącząc w sobie wyjątkową innowacyjność z troską o dobrostan.

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.