Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że to, w jaki sposób urządzą swoją sypialnię może mieć ogromny wpływ na jakość ich życia. Mowa tutaj oczywiście o elementach wyposażenia łóżka, nie o wystroju pomieszczenia. Odpowiednio dobrany materac i poduszka to jedne z najważniejszych aspektów, o które należy zadbać na drodze do zdrowego i komfortowego snu.

Dlaczego wybór odpowiedniej poduszki jest tak ważny?

Poduszka jest jednym z podstawowych elementów decydujących o komforcie snu każdej nocy. Jeśli jest nieodpowiednio dobrana, ryzyko obudzenia się obolałym i ścierpniętym jest naprawdę duże. To właśnie ten element wyposażenia łóżka daje bowiem podparcie kręgom szyjnym, które są bardzo narażone na wszelkiego rodzaju kontuzje. Jest to ponadto element, który ma bezpośredni kontakt z głową osoby śpiącej – musi być zatem przyjemny w dotyku, stworzony ze starannie wyselekcjonowanych materiałów.

Cechy dobrej poduszki

Jakie poduszki sprawdzą się najlepiej w Twojej sypialni?Rynek sypialniany stale się powiększa – widać to między innymi po ilości dostępnych modeli w znanych sklepach z artykułami sypialnianymi, takimi, jak Sleeping House. Nic więc dziwnego, że trudno wybrać swojego faworyta spośród tak wielu możliwości. Kupując poduszkę do spania należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Wśród cech dobrej poduszki wyróżnia się przede wszystkim:

  • odpowiednią twardość,
  • optymalną wielkość,
  • dobrze dopasowaną wysokość,
  • kształt dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika,
  • właściwości uzależnione od preferencji i stanu zdrowia (np. antyalergiczność, anatomiczna budowa),
  • umiejętność zapewnienia optymalnego ułożenia kręgosłupa w odcinku szyjnym. szyi, ramion, karku i głowy.

Jaką poduszkę wybrać?

Wydawać by się mogło, że jedna poduszka nie jest w stanie spełnić wszystkich wyżej wymienionych warunków. W rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej – przykładem są poduszki AMZ, które nie bez powodu zdobyły rzeszę miłośników. W ofercie firmy AMZ znajdują się zarówno modele z wsadem naturalnym, jak i syntetycznym. Ponadto, kilka propozycji ma budowę anatomiczną – są więc stworzone z myślą o osobach ze specjalnymi wymaganiami, wynikającymi między innymi z nawracającego bólu kręgosłupa lub z różnego rodzaju schorzeń. Naturalne wypełnienia z puchu lub pierza to luksusowe propozycje, które, dzięki swoim licznym ulepszeniom, sprawdzają się nawet u najbardziej wymagających użytkowników. Wśród ich największych zalet wymienia się trwałość, lekkość i właściwości termoizolacyjne. Propozycje syntetyczne również są warte uwagi – ich niezaprzeczalnym atutem jest fakt, iż posiadają właściwości antyalergiczne oraz zdecydowanie łatwiej utrzymać je w czystości.

Czy Twoja poduszka posiada wszystkie wyżej wymienione cechy? Jeśli nie, poszukaj nowego modelu, dopasowanego do Twoich potrzeb i preferencji oraz ciesz się zdrowszym, bardziej komfortowym snem.