Na rynku coraz liczniej pojawiają się materace piankowe oraz materace lateksowe. Wzbudzają naszą ciekawość, oferując niezwykle komfortowy oraz efektywny sen. Warto jednak przed dokonaniem zakupu jednego z tych materacy dokładnie poznać cechy, jakie je łączą i dzielą. W ten sposób w o wiele lepszy sposób dopasujemy materac do indywidualnych potrzeb, zapewniając sobie wygodny sen.

Materac piankowy, a lateksowy – podobieństwa

Materace do spania o wkładzie piankowym i lateksowym posiadają wiele wspólnych cech, dzięki którym zapewniają między innymi niezwykle szeroko pojętą uniwersalność. Oznacza to, że niezależnie od użytego materiału – pianki czy lateksu, stworzyć można materace o różnych twardościach. To właśnie dzięki temu oferta kierowana jest do wszystkich, niezależnie od wagi oraz preferowanej twardości. Ponadto wśród materacy piankowych i lateksowych wyróżnić można następujące cechy:

  • minimalizację nacisku na ciało,
  • prawidłowe podparcie kręgosłupa,
  • równomierne rozłożenie ciężaru ciała i odciążenie kręgosłupa,
  • trwałość połączoną z odpornością na odkształcenia.

Materace piankowe oraz materace lateksowe łączy wiele wspólnych cech, jednak są też zauważalne różnice.

Materac piankowy, a lateksowy – różnice

Materac piankowy i lateksowy - poznaj różniceNiezależnie od tego, który materac wybierzemy musimy wiedzieć, że posiadają one inny rodzaj wkładu. W materacach piankowych zastosowana została innowacyjna pianka (wysokoelastyczna, termoelastyczna lub chłodząca), dzięki której materac zyskuje indywidualne cechy, a w materacach lateksowych – naturalny surowiec, jakim jest mleczko kauczukowe. Na uwadze warto również mieć, że materace piankowe są bardziej miękkie, aniżeli materace lateksowe, w których uczucie zapadania się nie jest aż tak odczuwalne. Decydując się na materac do łóżka z wkładem lateksowym trzeba liczyć się z faktem, że może być droższy od materaca piankowego, jednak wynagrodzi to wysokim poziomem antyalergiczności. Dzieje się to za spraw a zastosowania mleczka kauczukowego, które jest wysoce antybakteryjnym i antygrzybicznym surowcem.

Który materac wybrać?

Odpowiedni wybór materaca opiera się na kierowaniu się indywidualnymi parametrami, takimi jak waga, wzrost, preferowana twardość, stan zdrowia (wszelkiego rodzaju zwyrodnienia kręgosłupa czy alergie) oraz wiek. Czynniki te zmieniają się w zależności od osoby, dlatego nie można stwierdzić jednoznacznie, który materac jest lepszy. Dostosowując produkt pod kątem swoich preferencji, w łatwy sposób można stwierdzić, który będzie najbardziej odpowiedni.

 Każdy materac posiada specyficzne właściwości, które należy uwzględnić dokonując zakupu materaca. Tylko poprzez odpowiednie dopasowanie materaca do naszych potrzeb możemy zapewnić sobie komfortowy oraz efektywny sen.