Na sen przeznaczamy średnio aż ⅓ swojego życia, z uwagi na co, coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest zdrowy wypoczynek. Mówi się o nim wtedy, gdy rano budzimy się wypoczęci, pełni sił i w dobrym humorze. Zatem, jakie czynniki mają na to wpływ oraz dlaczego tak ważne jest wyposażenie łóżka w odpowiednie materace? 

Czym jest higiena snu? 

Higiena snu stanowi zbiór pewnych zasad, norm oraz zachowań, których regularne powtarzanie w korzystny sposób przekłada się na jakość i efektywność wypoczynku. Często jej wprowadzenie wiąże się ze zmianą stylu życia, gdyż powinnyśmy:

  • zwiększyć aktywność fizyczną,
  • spożywać lekkostrawną kolację,
  • ograniczać używki w godzinach wieczornych.

Jednak to nie wszystko. Do zasad higieny snu zaliczyć również można komfortowe łóżko wyposażone w materace Hilding, które dostępne są w sklepach Senpo. Umożliwią one spokojny sen dzięki swojej innowacyjnej budowie oraz właściwością.

Jak materace Hilding oddziałują na zdrowy sen? 

Zadbaj o zdrowy sen i wypróbuj materace HildingMaterace Hilding to produkty, które zostały stworzone specjalnie w celu zapewnienia nam odpowiednich warunków do snu. Wszystko za sprawą unikalnej konstrukcji, zastosowanego wewnątrz wypełnienia oraz stworzenia siedmiu stref twardości. W ten sposób podłoże do spania jest w stanie idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów użytkownika. Gwarantuje to najlepsze wsparcie dla kręgosłupa oraz stabilizację całego ciała. Materace Hilding są również antyalergiczny oraz wyróżniają się wysokim stopniem wentylacji, co pozwala na prawidłowe odparowanie zgromadzonej wilgoci oraz tworzy niekorzystne warunki do rozwijania się bakterii i pleśni. Co więcej, tego typu produkty są bezpieczne dla każdego – niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Materace Hilding dostępne są w sklepach stacjonarnych oraz internetowych Senpo, jednak jak wybrać właściwy dla nas model?

Jak wybrać materace Hilding? 

W ofercie Senpo znaleźć można liczne materace Hilding, które między sobą różnią się parametrami, takimi jak rozmiar czy rodzaj wypełnienia. Jak się okazuje, nie każdy z nas wie, co w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę. Zatem, czy to naprawdę takie trudne? Niekoniecznie! Wystarczy tylko pamiętać, że materac musi być w prawidłowy sposób dopasowany do swojego użytkownika, przez co decydującymi czynnikami są osobiste potrzeby oraz preferencje! Oprócz tego warto uwzględnić:

  • wagę,
  • wiek,
  • stan zdrowia,
  • twardość wybranego modelu.

Komfortowy sen już dziś może być na wyciągnięcie ręki, wystarczy tylko zainwestować w najlepsze materace Hilding. W połączeniu z przestrzeganiem zasad higieny snu, w korzystny sposób wpłyną nie tylko na jakość, ale i długość naszego wypoczynku!