W każdym domu jest miejsce na komfortowy odpoczynek po ciężkim dniu i najczęściej jest to sypialnia z wygodnym łóżkiem. Jakość oraz efektywność snu jednak w dużej mierze zależą od wygodnego podłoża, jakim jest materac. Jego wybór opiera się przede wszystkim na odpowiednim dopasowaniu go pod indywidualne preferencje użytkownika. Wiele osób idzie za aktualnie panującymi trendami, a tym samym wybiera coraz to popularniejsze materace sprężynowe. Należy do nich między innymi Hilding Flamenco, ale jakie posiada cechy? 

Hilding Flamenco jako wygodny materac sprężynowy

Hilding Flamenco – materac, którego wkład składa się ze sprężyn. Jednak różnią się one od tych stosowanych w materacach jeszcze w ubiegłym wieku, ponieważ są one osadzone w osobnych kieszonkach. W ten sposób każda sprężyna działa w indywidualny sposób, dzięki czemu materac ugina się tylko w miejscu nacisku i zapobiega rozchodzeniu się drgań po całym materacu. Dodatkowo charakteryzuje się wysoką elastycznością punktową. Jednak materace kieszeniowe różnią się od materacy multipocket, do których należy Hilding Flamenco. W jaki sposób? Otóż posiadają one mniejszą średnicę, dzięki czemu można umieścić ich więcej na jednym metrze kwadratowym. Zapewnia to więcej punktów podparcia na całej powierzchni, przez co kręgosłup jest lepiej podparty. Ponadto materace do spania posiadające sprężyny multipocket zapewniają:

  • wysoką trwałość,
  • optymalną wentylację wkładu,
  • wyjątkową sprężystość i elastyczność,
  • równomierne rozłożenie ciężaru ciała,
  • idealne dopasowanie się do ciała użytkownika.

Cechy charakterystyczne Hilding Flamenco

Co warto wiedzieć o materacu Hilding Flamenco?Materac Hilding Flamenco stanowi idealne podłoże dla par oraz singli, ponieważ nie tylko zawiera wkład zbudowany na bazie sprężyn multipocket, ale znaleźć tam można także:

  • po jednej stronie profilowaną piankę lateksową – charakteryzuje się ona wysoką sprężystością, wytrzymałością i dopasowywaniem się do kształtu ciała użytkownika,
  • po drugiej stronie piankę wysokoelastyczną – zapewnia wytrzymałość i odporność na odkształcenia, pozwalając jednocześnie na odpowiednią stabilizację kręgosłupa.

Umieszczenie odpowiednich pianek po obu stronach sprawia, że obie strony materaca są przeznaczone do użytkowania. Pozwala to odpowiednio dopasować preferowaną twardość, ponieważ Hilding Flamenco posiada dwie twardości (H2 i H3), a także pozytywnie wpływa na trwałość oraz wentylację. Na prawidłowe podparcie kręgosłupa oraz jego stabilizację w czasie snu wpływa nie tylko zastosowany wkład, ale także zastosowanie siedmiu stref twardości, które odpowiednio wspierają poszczególne partie ciała, dostosowując się do jego anatomicznej budowy. Materace Hilding, w tym Hilding Flamenco wyprodukowane zostały z substancji bezpiecznych dla zdrowia człowieka oraz niewywołujących alergii. Materac Hilding Flamenco może być ubrany w dwa rodzaje pokrowców – antyalergiczny, kontrolujący wilgoć pokrowiec Tencel/Tencel NEW lub niezwykle miękki, zawierający naturalne probiotyki gwarantujące higieniczny i bezpieczny sen pokrowiec Velvet/Velvet NEW.

Odpoczynek na komfortowym oraz odpowiednio dopasowanym do potrzeb materacu jest niezwykle efektywny. Człowiek nabiera wtedy energii i sił na cały dzień pełen wyzwań, pokonując różne trudności. Nic zatem dziwnego, że Hilding Flamenco z uwagi na swoje niesamowite cechy oraz wkład powinien znaleźć się w sypialni każdego!