Nie każdy z nas wie, że na zdrowy i spokojny sen poświęcamy średnio ⅓ swojego życia. Oznacza to spędzanie około ośmiu godzin dziennie w łóżku, które powinno zapewniać komfort w czasie wypoczynku. Z uwagi na to, warto już dziś poznać lokalną ofertę i zastanowić się, czy materac sprężynowy sprawdzi się w naszej sypialni!

Czym jest materac sprężynowy? 

Współczesne produkty do spania są w stanie zaoferować nam wysokiej jakości wypoczynek w komfortowych warunkach. Wśród nich znaleźć można innowacyjny materac sprężynowy, który swoją budową znacznie różni się od tych znanych nam jeszcze kilkanaście lat temu! W jaki sposób? Przede wszystkim w jego wnętrzu znajdziemy sprężyny, które zostały umieszczone w osobnych kieszonkach materiałowych. Oznacza to, że nie mają ze sobą kontaktu, przez co gwarantują:

  • wysoką elastyczność punktową,
  • redukcję drgań,
  • sprężystość podłoża.

Oprócz tego warto zauważyć, że tego typu produkty posiadają w swoim wnętrzu warstwę pianki (np. wysokoelastycznej, termoelastycznej lub lateksowej), która dodatkowo zapewnia m.in. oddzielenie sprężyn od użytkownika.

Jakie cechy ma materac sprężynowy? 

Czy warto kupić materac sprężynowy? Poznaj ofertę lokalnych sprzedawców!Dostępny w wielu miastach, takich jak Łomża, materac sprężynowy wyróżnia się licznymi cechami wynikającymi z zastosowanego wypełnienia. Jednak warto również zaznaczyć, że tego typu modele mają inne właściwości, o których warto wspomnieć. Zalicza się do nich przede wszystkim:

  • trwałość,
  • odporność na odkształcenia,
  • prawidłowe wsparcie kręgosłupa,
  • siedem stref twardości,
  • wysoki poziom cyrkulacji powietrza,
  • antyalergiczne i higieniczne środowisko snu.

Dla kogo materac sprężynowy? 

W pierwszej kolejności warto pamiętać, aby podłoże do spania wybrać na podstawie osobistych potrzeb, takich jak stan zdrowia czy twardość. Co więcej, warto zaznaczyć, że materac sprężynowy powinien być wybierany przede wszystkim przez osoby preferujące tego rodzaju komfort w czasie snu. Oprócz tego świetnie sprawdzi się w sypialni par z uwagi na swoje właściwości redukowania efektu falowania. Modele, które są dostępne w ofercie wielu miast, takich jak Nysa, mogą być stosowane, także przez singli, alergików, osoby starsze oraz aktywne.

Współczesny materac sprężynowy to wyjątkowy produkt, który znacznie różni się od klasycznych modeli bonellowych. Dzięki temu jest w stanie zapewnić spokojny wypoczynek każdemu, kto preferuje tego rodzaju komfort.