Spokojny i zdrowy sen pozwala na regenerację organizmu i zapewnia mu odpowiednie warunki do codziennego funkcjonowania. By komfortowo wypocząć trzeba zapewnić sobie odpowiednie warunki w sypialni – liczy się oświetlenie, czy temperatura w pomieszczeniu. Wiele osób zapomina jednak o tym jak bardzo istotny jest dobry materac, który zadba o zdrowie całego ciała i kręgosłupa.

Materac sprężynowy – co go wyróżnia?

Materace sprężynowe to modele, które już od wielu lat królują na rynku sypialnianym. Od dłuższego czasu te dobrze znane produkty przeszły jednak znaczną metamorfozę. Zrezygnowano z klasycznych modeli bonellowych na rzecz technologii multipocket, która wykorzystuje sprężyny zamknięte w odrębnych fragmentach materiału. Ukryte wewnątrz wkładu metalowe elementy pracują niezależnie, dzięki czemu zapewniają bardzo dobre wsparcie dla kręgosłupa. Dzięki tej technologii materace sprężynowe są niezwykle elastyczne i sprężyste. Sprawia to, że produkt ugina się tylko w miejscu położenia nacisku, dopasowując się do krzywizn ciała. W modelach tego typu często stosuje się 7 stref twardości, a każda z nich odpowiada potrzebom odrębnej partii ciała. To niezwykle wytrzymałe produkty, które nie ulegają odkształceniu i mogą służyć użytkownikowi przez długie lata.

Materac sprężynowy - gdzie kupić najlepszy model?Kto powinien kupić materac sprężynowy?

Na rynku znajdziesz naprawdę wiele modeli materacy sprężynowych. Materace Hilding w Tarnowie oferują bardzo szeroki wybór produktów, który z pewnością dopasujesz do Twoich potrzeb. Z modeli sprężynowych powinny korzystać przede wszystkim osoby, które chcą zapewnić sobie solidne podparcie dla kręgosłupa i całej sylwetki. Będą także opcją idealną dla par o dużej różnicy wagowej. Dzięki swojej budowie nie przenoszą drgań, a ruchy wykonywane przez drugą osobę podczas snu są niewyczuwalne. Sprężysta powierzchnia sprawia, że produkt ugina się tylko w miejscu w którym został położony ciężar. Dopasuje się więc zarówno do Twojego ciała, jak i ciała partnera. Modele te spodobają się także seniorom, ponieważ kompleksowo wspierają każdą partię ciała i pozwalają na dogłębną regenerację organizmu.

Model idealny

Nie istnieje jeden perfekcyjny produkt, który odpowie potrzebom każdej osoby. Materace Hilding w Piotrkowie Trybunalskim oferują jednak na tyle szeroki wybór, że bez problemu znajdziesz coś dla siebie. Kupując materac nie zastanawiaj się tylko nad rodzajem zastosowanego wypełnienia, ale zwróć uwagę na odpowiedni rozmiar. Osoby śpiące na łóżkach jednoosobowych mogą wybrać produkty o wymiarach 90×200, czy 100×200. Rozmiar musi być jednak dostosowany do budowy ciała użytkownika, ale też określonych potrzeb. Jeśli preferujesz dużo przestrzeni, możesz oczywiście sięgnąć po model w większej szerokości. W łóżkach dwuosobowych zazwyczaj znajdują się produkty w wymiarach pomiędzy 140×200 a 220×200. Istotny jest także stopień twardości materaca – osoby lżejsze powinny spać na miękkich powierzchniach, natomiast osobom o wyższej wadze poleca się twarde, lub średnio twarde materace.

Materac sprężynowy spodoba się każdej osobie, która pragnie wysokiej jakości wypoczynku i kompleksowego wsparcia dla ciała i kręgosłupa.