Jesteście fanami szalonych stylizacji wnętrz? Świetnie się składa, bo w ofercie Hilding znajdziecie doskonałe łóżko, które się sprawdzi w nowoczesnej sypialni. Ale nie samym designem żyje człowiek, zatem wspólnie zastanówmy się nad kwestią, jak dobrać odpowiedni, dobry materac do łóżka Hilding Urban. Do dzieła!

O czym pamiętać wybierając materac do łóżka Hilding Urban?

Klienci sklepu Hilding chętnie wybierają model łóżka tapicerowanego Hilding Urban i chwalą go za minimalistyczny, ale nowoczesny design. To łóżko w swojej nieco ascetycznej, lekkiej formie świetnie sprawdzi się we wnętrzach, które są nieszablonowe i nieco szalone. Dzięki licznym możliwościom personalizacji możemy pobawić się kolorami i tapicerką łóżka, tak, aby je dopasować do swojego wnętrza i wizualnych potrzeb. Łóżko tapicerowane to teraz prawdziwy must have w wielu sypialniach, to nie tylko klasyczna, ale i trwała propozycja dla każdego. 

Wybierając dobry materac do tego modelu łóżka pamiętajmy o jego twardości i jakości wykonania wypełnienia wnętrza materaca. Jeśli zależy nam na tym, abyśmy mieli zdrowy, regenerujący sen to warto zastanowić się nad propozycja materaca piankowego, który dzięki swojemu wypełnieniu z termoelastycznej pianki lekko otula nas w ciepłym uścisku na łóżku i sprawia, że szybciej zaśniemy. Osoby aktywne sportowo, jak i te wykonujące pracę fizyczną powinny pomyśleć o materacu sprężynowym kieszeniowym, który posiada wiele punktów podparcia dla naszego kręgosłupa, dzięki czemu będziemy budzić się o poranku wypoczęci i bez jakichkolwiek boleści. 

Hildina Anders - łóżko Urban Bardzo ważne jest, abyśmy kupując materac sprawdzili jego twardość. Tu warto zaznaczyć, że każdy ma inne poczucie twardości, dlatego ważne jest, aby każda osoba, która będzie spała na materacu sprawdziła, czy faktycznie czuje się komfortowo. Jeśli jednak nie uda nam się osiągnąć kompromisu to zawsze możemy zakupić dwa różne materace oraz materac nawierzchniowy, który ujednolici naszą przestrzeń do spania i ochroni materac przed zabrudzeniami. 

Materace do łóżka Hilding Urban – jakie rozmiary wybieramy najchętniej?

W ofercie sklepu Hilding, łóżko tapicerowane Hilding Urban jest dostępne w rozmiarach 90 cm, 140 cm, 160 cm, 180 cm oraz 200 cm. Łóżko może być przeznaczone dla młodzieży oraz dorosłych. Jednak najchętniej wybieranym rozmiarem materaca do łóżka Hilding Urban jest 90×200 cm. Model łóżka Urban zazwyczaj sprawdza się do pojedynczego spania albo w pokojach młodzieżowych.

Doskonałym materacem do łóżka 90×200 cm jest przede wszystkim popularny materac sprężynowy Hilding Cha-Cha. Materac ten jest chętnie wybierany przez klientów, dzięki swojej złożonej konstrukcji – Hilding Cha Cha jest na bazie sprężyn kieszeniowych z 7 strefami zróżnicowanej twardości. Każda sprężynka w materacu reaguje osobno na budowę naszego ciała, dzięki czemu partner nie odczuwa naszych ruchów w trakcie snu. We wnętrzu znajduje się także innowacyjna pianka Velvet Touch. 

Jeśli szukamy zaś materaca piankowego 90×200 cm, warto przyjrzeć się ofercie modelu materaca Hilding Modern, który świetnie sprawdzi się szczególnie dla osób, które ważą powyżej 140 kg. Model ten jest nowoczesny, wysokoelastyczny o uniwersalnym przeznaczeniu. Dodatkowo, jak w przypadku ww. materaca sprężynowego, Modern ma 7 zróżnicowanych stref twardości zapewnia idealne dopasowanie i bardzo dobre wsparcie całego ciała.

Kiedy warto zmienić stary materac do łóżka Hilding Urban na nowy?

Mówi się, że materac powinno się wymieniać średnio co siedem lat. Ale tak naprawdę bardzo wiele zależy od jego zużycia w trakcie eksploatacji. Warto zatem obserwować, co się dzieje z naszym materacem i odpowiednio go chronić, aby szybko się nie zniszczył czy zabrudził. Można do tego wykorzystać funkcjonalne materace nawierzchniowe

Najczęstsze symptomy, które świadczą o tym, że powinniśmy zmienić już swój stary materac do łóżka na nowy to przede wszystkim, gdy: czujemy wbijające się sprężyny w ciało podczas każdego ruchu, wyczuwamy duże grudki w wypełnieniu lub zagłębienia na całej powierzchni materaca albo słyszymy charakterystyczny, metaliczny dźwięk, gdy przewracamy się w łóżku na drugi bok. Kolejne objawy, że nasz materac już się nie nadaje do spania to poczucie, że wpadamy w zagłębienie w centralnej części materaca, wówczas sen staje się przykrym doświadczeniem, a nie kojącym czasem tylko dla nas.