Razem z drugą połówką poszukujecie idealnego materaca? Spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest najważniejsze, gdy pary chcą zapewnić sobie zdrowy i komfortowy sen. Zapraszamy do lektury.

Materac dla dwojga – dlaczego trudno go wybrać? 

Dlaczego tak trudno jest wybrać materac dla pary? Pamiętajmy, że tego typu wyrób powinien gwarantować nie jednej, lecz dwóm osobom komfortowe podparcie. Mniejszy problem pojawia się tutaj, jeśli waga partnerów jest zbliżona, jedna, jeśli na tym polu występuje duża dysproporcja, trudno będzie znaleźć wyrób, który rzeczywiście będzie tutaj dobrze pasował. Niestety, jeśli wybierzemy wyrób zbyt miękki, cięższa osoba będzie się zapadała, co może powodować szereg dolegliwości bólowych, a także nocne pobudki, które są wywołane dyskomfortem. Do tego też istnieje duże ryzyko, że będziemy odczuwać drgania podłoża, które są wywołane ruchami drugiej osoby. Czy to wszystko jest jednak konieczne? Czy nie ma możliwości wyspać się, gdy śpimy na jednym materacu? Oczywiście, że jest! Dlatego właśnie dzisiaj spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak znaleźć idealny model dla dwojga.

Wybierz idealny materac

Jak wybrać idealny materac dla pary?Wybierając materac dla dwojga przede wszystkim musimy pamiętać o rozmiarze, który należy dobierać mając na uwadze, chociażby wagę oraz wzrost – istotne jest, żeby wyrób zapewniał każdemu komfortową powierzchnię, dzięki czemu łatwiej będzie znaleźć komfortową pozycję. Naszym zdaniem świetną opcją może okazać się tutaj materac do spania 140×200! A co z wypełnieniem? Dla par nawet tych, pomiędzy którymi występuje duża dysproporcja wagowa na pewno dobrze nadadzą się wyroby kieszeniowe, gdzie elementy wypełnienia, a konkretnie sprężyny, nie stykają się bezpośrednio ze sobą. Gwarantuje to wysoką elastyczność punktową, dzięki czemu powierzchnia ugina się wyłącznie w miejscach, na których leżymy co minimalizuje wszelkie niepożądane efekty, o których pisaliśmy we wcześniejszej części artykułu. Odmianą modeli kieszeniowych, są te typu multipocket, gdzie znajdziemy jeszcze więcej malutkich sprężyn. Jeśli jednak chcemy wybrać modele piankowe, koniecznie bliżej przyjrzymy się tym z pianką wysokoelastyczną lub też lateksową.

Pościel a komfort

Ważną rolę odgrywa tutaj również nasza pościel. Warto jest stawiać na produkty przyjemne w dotyku, ekologiczne, które jednocześnie będą odpowiednie dla skóry. Naszym zdaniem strzałem w dziesiątkę może być niezwykle lekka pościel lniana, która przyjemnie otula, lecz też minimalizuje ryzyko przegrzania się oraz występowania różnego rodzaju niepożądanych reakcji alergicznych, co uniemożliwia nam komfortowe wypoczęcie w nocy. Dlatego znajdź rozwiązanie dla Ciebie!

Zadbaj o sen swój oraz Twojej drugiej połowy. W tym pomoże Ci dobrze dobrany materac oraz wszelkie niezbędne akcesoria!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/