Sen stanowi pierwotną czynność fizjologiczną, na której jakość i długość wpływają liczne czynniki. Uwzględnić tutaj można rodzaj spożywanego wieczorem posiłku lub używek (np. alkohol), aktywność fizyczna czy odpowiednio skomponowane łóżko do spania. Warto już dziś wyposażyć je w komfortowy dla każdego alergika materac lateksowy. Dlaczego? 

Czym charakteryzuje się materac lateksowy? 

Na współczesnym rynku wyróżnić można wiele innowacyjnych produktów do spania. Wśród nich znaleźć można materac lateksowy, który charakteryzuje się unikalnym wypełnieniem, składającym się z pianki lateksowej. Jest to wysoce higieniczny materiał, który ma właściwości antybakteryjne oraz antyalergiczne. Co więcej, skutecznie chroni przed gromadzeniem się wewnątrz produktu do spania alergenów, takich jak roztocza, bakterie czy pięści. Materace lateksowe wyróżniają się również świetną przepuszczalnością powietrza, dzięki czemu gwarantują prawidłową cyrkulację powietrza. Przyczynia się to do świetnego odprowadzenia wilgoci oraz ciepła, tym samym stwarzając niekorzystny mikroklimat dla pleśni, grzybów czy bakterii.

Komfortowy sen dla alergika? Postaw na materac lateksowy!Jak wybrać odpowiedni materac do spania? 

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do wielu produktów do spania, w tym materacy o zróżnicowanej budowie, cechach i właściwościach. Z uwagi na to, warto wiedzieć, jak wybrać idealny dla siebie model. Oprócz właściwości antyalergicznych należy uwzględnić osobiste potrzeby i preferencje użytkownika, do których zaliczyć można wiek, stan zdrowia i twardość podłoża. Warto także uwzględnić rozmiar, czyli długość i szerokość wybranego modelu. Łóżko z materacem 160×200 świetnie sprawdzi się w sypialni małżeńskiej, a 90×200 lub 100×200 – u osób młodych i singli.

 

Poduszka do spania – niezbędny element wyposażenia sypialni

Mało kto wyobraża sobie zdrowy i spokojny sen bez poduszki. Nie bez powodu, gdyż odpowiada ona za prawidłowe wsparcie kręgosłupa w odcinku szyjnym, a także stabilizację barków i głowy. Oprócz tego ma przez całą noc kontakt z naszą skórą twarzy oraz drogami oddechowymi, z uwagi na to warto zadbać, aby odznaczała się właściwościami antyalergicznymi. Na rynku dostępna jest zarówno poduszka do spania na plecach, jak i boku czy brzuchu o zróżnicowanym wypełnieniu. Dzięki temu w korzystny sposób wpływa na jakość i długość naszego wypoczynku. Warto również zaznaczyć, że przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na:

  • twardość,
  • wysokość,
  • rozmiar,
  • rodzaj tkaniny pokrywającej poduszkę.

Spokojne zasypianie i przesypianie całej nocy jest niezwykle ważne, niestety proces ten często zaburzają alergie. Właśnie dlatego warto już dziś postawić na produkty do prania, takie jak poduszka antyalergiczna czy materac lateksowy i zapewnić sobie najwyższej jakości wypoczynek!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/