Materace sprężynowe to podłoża bardzo tradycyjne, które królują na rynku sypialnianym już od wielu lat. Znajdują się w bardzo wielu sypialniach, między innymi dlatego, że do pewnego momentu były jedyną dostępną opcją. Choć czasy się zmieniły, a osoby zainteresowane zakupem mają do wyboru przeróżne opcje, materace sprężynowe wciąż wiodą prym.

Materac zbudowany na bazie sprężyn – czym się charakteryzuje?

Czym wyróżniają się materace sprężynowe? Przede wszystkim swoją doskonałej jakości bazą, która została zbudowana z systemu sprężyn wspierających stabilizację ciała. Ruchome elementy stanowiące główną część wypełnienia uniemożliwiają zapadanie się ciała w trakcie snu, a jednocześnie zapewniają ponadprzeciętną elastyczność punktową i – co za tym idzie – wygodę. Wśród podłoży zbudowanych na bazie sprężyn wyróżnia się dwa rodzaje tych wyrobów.

  • Materace kieszeniowe to produkty, w których zastosowano sprężyny, otoczone niezależnymi, materiałowymi kieszeniami. Każda z nich znajduje się w osobnej kieszonce, dzięki czemu elementy pracują całkowicie niezależnie. Bardzo często sprężyny są podzielone na kilka stref twardości, dzięki czemu komfort użytkowania jest jeszcze wyższy.
  • Materace multipocket nie różnią się znacznie od opisanych wyżej. Wyróżniają się jednak mniejszą średnicą sprężyn oraz ich większym zagęszczeniem, dzięki czemu podłoża tego typu jeszcze lepiej dopasowują się do anatomicznej budowy ciała.

Jaki materac sprężynowy wybrać?Pianki amortyzujące działanie sprężyn

Jak wiadomo, sprężyny nie mogą być jedynym elementem wypełnienia podłoża tego typu. W procesie ich produkcji wykorzystuje się więc różnego rodzaju pianki, które amortyzują działanie sprężyn i zwiększają komfort użytkowania. Jako wierzchnią warstwę często stosuje się pianki termoelastyczne, które reagują na temperaturę ciała użytkownika i uginają się pod wpływem nacisków. Bardzo często wykorzystywanym surowcem są również pianki wysokoelastyczne cechujące się podwyższoną sprężystością i ogromną odpornością na odkształcenia. W przypadku niektórych modeli wykorzystuje się również maty kokosowe, które podwyższają twardość wyrobu, a jednocześnie zwiększają trwałość materaca i sprawiają, że działanie sprężyn jest amortyzowane.

Idealny materac, czyli jaki?

Wybór konkretnego podłoża do snu zależy od bardzo wielu czynników. Wśród nich znajduje się waga i wzrost użytkownika, a także jego indywidualne potrzeby i preferencje. Nie bez znaczenia pozostaje również wielkość sypialni – niektórym zmieści się w niej i w zupełności wystarczy materac sprężynowy 80×200, a inni poszukują łóżka w rozmiarze king size. Podłoża zbudowane na bazie sprężyn są dostępne w wielu różnych rozmiarach, dlatego każdy użytkownik z pewnością znajdzie coś dla siebie. Dla osób poszukujących właściwości prozdrowotnych poleca się model Hilding Flamenco, w którym zastosowano sprężyny typu multipocket oraz piankę wysokoelastyczną. Posiada on dwie twardości (H2 i H3), dzięki czemu można dopasować podłoże do aktualnych potrzeb. Propozycją dla osób o nieco większej masie ciała jest Hilding Pasodoble, w którym jedną z warstw jest wcześniej wspomniana mata kokosowa.

Zakup materaca sprężynowego to inwestycja na lata, której z pewnością nie pożałujesz. Trwałość i komfort użytkowania to dwie podstawowe cechy produktów tego typu, które niewątpliwie sprawią, że Twój sen będzie jeszcze bardziej efektywny i zdrowy.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/