Remontujesz lub urządzasz sypialnię i szukasz nowego podłoża do spania? Aktualnie na rynku można znaleźć wiele modeli różniących się od siebie nie tylko ceną, ale także stopniem twardości czy rodzajem zastosowanego we wnętrzu wypełnienia. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim materace naturalne, które wyróżniają się szeregiem dobroczynnych dla zdrowia właściwości. 

Czym wyróżniają się materace naturalne?

Przeszukując oferty dostępne aktualnie na rynku, możemy znaleźć między innymi produkty piankowe, sprężynowe lub hybrydowe. Zdecydowaną nowością, która podbiła w ostatnich miesiącach serca użytkowników są materace naturalne, charakteryzujące się licznymi właściwościami, pożądane przez osoby żyjące na co dzień w zgodzie z naturą. Na początek warto wspomnieć, że do ich wytworzenia wykorzystywane są jedynie komponenty nadające się w 100% do recyklingu oraz ponownego przetworzenia. Co więcej, ich produkcja przebiega bez wydzielania szkodliwych dla środowiska naturalnego substancji, w zgodzie z normami oraz ustawami o ochronie ekosystemu. Budowa materacy naturalnych zazwyczaj bazuje na innowacyjnym wkładzie kieszeniowym oraz nowoczesnych piankach, w których substancje chemiczne zastępowane są naturalnymi olejkami. Dzięki temu produkty zyskują wiele cech antyalergicznych, antygrzybicznych czy przeciwzapalnych, przez co będą dobrą opcją nie tylko dla osób preferujących ekologiczne rozwiązania, ale sprawdzą się także wśród alergików czy użytkowników z wrażliwą skórą.

Materac naturalny Hilding Bora, czyli żyj w zgodzie z naturą!

Jakie materace naturalne zasługują na uwagę? Sprawdź Hilding Bora!Materac Hilding Bora został stworzony w odpowiedzi na współczesne problemy związane z wysokim zanieczyszczeniem środowiska czy stale zwiększającym się śladem węglowym. Jest to model w 100% piankowy zbudowany na bazie pianki termoelastycznej Visco Bio – VitaRest OriginTM oraz dwóch warstw pianki wysokoelastycznej – HR Bio, a także FlexiFoam Bio. Dzięki takiej budowie Hilding Bora jest w stanie zapewnić użytkownikowi najwyższy komfort wypoczynku. Dzięki specjalnym nacięciom powierzchnia została wyprofilowana w 7 zróżnicowanych stref twardości, by jak najdokładniej podpierać każdą partię ciała. Przekłada się to przede wszystkim na efektywną regenerację i rozluźnienie wszystkich mięśni. Co więcej, wierzchnia warstwa pianki termoelastycznej nie wywiera zbędnego nacisku na sylwetkę użytkownika, umożliwiając swobodny przepływ krwi czy dotlenienie tkanek. Na dodatek, za sprawą doskonałej sprężystości i elastyczności, materac ten zapewnia ułożenie kręgosłupa w prawidłowej pozycji przez całą noc, co w szczególności docenią osoby z różnego rodzaju schorzeniami czy wadami postawy.

Surowce naturalne zastosowane w Hilding Bora

W materacu Hilding Bora zastosowano kilka surowców naturalnych, wpływających nie tylko na komfort wypoczynku, ale również niwelujących do minimum obecność szkodliwych substancji chemicznych.

  • Len – to oddychająca i przyjemna w dotyku tkanina, na której bazie został stworzony pokrowiec. Skutecznie odprowadza wilgoć, a także wykazuje liczne właściwości antyalergiczne i przeciwgrzybiczne.
  • Bawełna organiczna – została pozyskana z ekologicznych upraw, w których wyklucza się stosowanie sztucznych nawozów czy toksycznych środków ochrony roślin. Jej obecność w pokrowcu doskonale absorbuje wilgoć, a także pozwala na otrzymanie optymalnego komfortu cieplnego przez całą noc.
  • Pianka ViscoBio – jest to rodzaj pianki termoelastycznej, w których zamiast szkodliwych substancji chemicznych zastosowano olejek rycynowy, sprawiający, że jest to materiał odpowiedni dla alergików oraz osób z wrażliwą skórą.
  • Pianka wysokoelastyczna HR Bio – dla zwiększenia właściwości antyalergicznych, została nasączona olejkiem sojowym, który nie powoduje reakcji alergicznych ani uczuleń skórnych.

Dla wszystkich żyjących w zgodzie z naturą oraz chcących wypoczywać każdej nocy na najwyższym poziomie, doskonałym wyborem będą materace naturalne.

Materac Bora, jak i wszystkie materace marki Hilding znajdują się w ofercie sklepu SleepingHouse.
W ofercie tego internetowego studia snu znajdują się materace we wszystkich popularnych rozmiarach takich jak:
Materace 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200 cm. Jest to autoryzowany sklep producenta Hilding Anders.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/