Chcesz spokojnie wypocząć? Wybierz porządny, lecz jednocześnie tani materac, który bez wątpienia zapewni Ci zdrowy i komfortowy sen. Jesteśmy przekonani, że wspólnie znajdziemy odpowiednią opcję!

Jak wybrać materac?

Znalezienie odpowiedniego materaca może powodować nam często wiele problemów. Co będzie tutaj najważniejsze? Czym kierować się poszukując “produktu naszych marzeń”? Naszym zdaniem, kluczową rolę odgrywać będzie tutaj chociażby:

  • twardość,
  • wypełnienie,
  • właściwości antyalergiczne,
  • pokrowiec,
  • strefy twardości.

Skupmy się na pierwszej kwestii, którą tutaj wymieniliśmy, a mianowicie twardości. Zasadniczo twierdzi się, że dla osób cięższych świetnie nadadzą się twardsze produkty, które utrzymują nasze ciało w stabilnej pozycji i zapobiegają zapadaniu się i różnego rodzaju dolegliwościom bólowym. Z kolei dla lżejszych osób lepiej sprawdzą się wyroby miękkie, które przyjemnie otulają nasze ciało.

Materac piankowy

Tani materac: wybierz go razem z nami!Zastanawiając się nad tym, który materac wybierzemy, warto jest zacząć od wyrobów piankowych, ponieważ jest to chyba najszersza gama produktów. A to dlatego, że znajdziemy między innymi modele ze starannie opracowaną pianką termoelastyczną, która reaguje na temperaturę ciała, przyjemnie otula, pomaga się rozluźnić, a jednocześnie nie odkształca się i po skończonym użytkowaniu wraca do swojego pierwotnego kształtu. Świetnie nada się też pianka wysokoelastyczna, która posiada taką strukturę, że możemy cieszyć się świetnym podparciem, lecz jednocześnie prawdziwą wygodą. Warto jest dodać, że pianki naprawdę fantastycznie nadadzą się dla alergików, ponieważ zapewniają nam świetną wentylację.

A może sprężynowy?

Oczywiście wspaniale dla nas sprawdzą się również produkty sprężynowe. Zwłaszcza koniecznie należy przyjrzeć się modelom kieszeniowym. Od klasycznych odróżnia je fakt, że elementy wypełnienia nie dotykają się tutaj bezpośrednio ze sobą, dzięki czemu cieszyć możemy się cieszyć wysoką elastycznością punktową, co oznacza, że powierzchnia ugina się jedynie w miejscach, na których rzeczywiście leżymy. Dlatego właśnie, taki tani materac 180×200 idealnie nada się dla par.

Jesteśmy przekonani, że porządny materac jest w stanie zagwarantować nam spokojny sen. Co ważne, możemy znaleźć tego typu wyrób nie rujnując naszego budżetu.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/