W dzisiejszych czasach rośnie świadomość zdrowego i komfortowego wypoczynku, gdyż, jak się okazuje, to właśnie on wpływa na wydajność naszej pracy oraz prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Wśród czynników zwiększających jakość snu znajdują się przede wszystkim odpowiednio dopasowane do użytkownika materace. 

Jak dopasować do siebie materace Fit.4.Sleep? 

Decydując się na zakup podłoża do spania, warto wiedzieć, co wziąć pod uwagę. Ważną kwestią jest postawienie na produkty wysokiej jakości, najlepiej od renomowanego producenta. Jednak warto przede wszystkim uwzględnić tutaj osobiste potrzeby oraz różnego rodzaju czynniki, takie jak waga, wiek czy stan zdrowia (stan kręgosłupa i alergie). Oprócz tego należy uwzględnić indywidualne preferencje co do odczuwalnego komfortu, na które wpływ ma rodzaj wypełnienia oraz twardość. Jest to kwestia, która dla wielu osób jest ciężka do ustalenia. Warto zatem wiedzieć, że twardość jest subiektywnym odczuciem, uzależnionym głównie od wagi i wzrostu użytkownika. Innym, a często pomijanym czynnikiem jest wielkość wybranego produktu. Mowa tutaj głównie o szerokości, gdyż w ofercie Fit.4.Sleep znajdziemy zarówno materace 80×200, jak i 180×200 cm.

Czym wyróżniają się materace Fit.4.Sleep? 

Materace Fit.4.Sleep a osobiste potrzeby użytkownikaMaterace Fit.4.Sleep dostępne są w dwóch głównych wariantach – jako produkty z wypełnieniem piankowym lub sprężynowym. Każdy z tych modeli wyróżnia się innymi właściwościami, które wynikają z rodzaju zastosowanego wkładu. Materace piankowe wyróżniają się przede wszystkim odpornością na odkształcenia, miękkością i przyjemnym wrażeniem otulenia, a sprężynowe – wysoką elastycznością punktową, redukcją drgań oraz sprężystością. Oprócz tego każdy model charakteryzuje się:

  • właściwościami antyalergicznymi,
  • dwiema twardościami (H2/H3 lub H3/H4),
  • optymalną wentylacją wypełnienia,
  • pokrowcem typu lato/zima,
  • szeroką gamą rozmiarów, np. materace 90×200, 120×200 itp.

Co jeszcze pozytywnie wpływa na jakość snu?

Jak się okazuje, materace Fit.4.Sleep to nie wszystko. Higiena snu – bo to właśnie o niej warto wspomnieć przy wymienianiu czynników, które korzystnie oddziałują na zdrowy sen. Stanowi ona zbiór zasad, których wdrożenie w codzienne życie może znacząco poprawić jakość i długość wypoczynku. Wśród nich wymienić można:

  • unikanie popołudniowych drzemek,
  • spożywanie lekkostrawnej kolacji,
  • ustalenie stałych godzin kładzenia się spać i wstawania.

Każdy z nas na sen przeznacza średnio ⅓ swojego życia, zatem warto czas ten spędzić w komfortowych warunkach, jakie zapewnić mogą materace Fit.4.Sleep. Pamiętajmy jednak, że mogą one spełniać swoja funkcje tylko, jeśli odpowiednio dopasujemy je do swoich potrzeb oraz preferencji.