W dzisiejszych czasach człowiek jest zapracowany i często wraca do domu zmęczony, a najlepszym miejsce do odpoczywania jest sypialnia. Jednak nie byle jaka, tylko taka, która posiada odpowiednie dopasowany do potrzeb użytkownika materac. Tylko on jest w stanie zapewnić komfortowy i przede wszystkim efektywny sen, dzięki któremu człowiek znów ma siły i chęci do dalszego działania. Dobrym wyborem będą materace twarde od SleepMed, które posiadają liczne właściwości! 

Czym są materace twarde?

Każdy materac ma swoje indywidualne cechy, w tym twardość, które wynikają przede wszystkim z zastosowanego wkładu. Materace twarde, czyli taki, które klasyfikuje się jako H3 powstały poprzez zastosowanie pianek wysokoelastycznych oraz materiałów dodatkowo zwisających twardość. Dzięki temu sam materac odznacza się większa stabilnością oraz sprężystością. Zostały one stworzone głównie z myślą o osobach cięższych, których waga waha się między 80-100 kg oraz tych, którzy preferują twardsze podłoże. Jednak to nie wszystko, ponieważ materace twarde wyprodukowane przez SleepMed posiadają jeszcze jedną, ważna cechę – mają właściwości prozdrowotne. Oznacza to, że w sposób idealny podpierają oraz stabilizują kręgosłup, umożliwiając u zachowanie fizjologicznego ułożenia, jednocześnie niwelując ból powstały przy wszelkiego rodzaju schorzeniach. Jednocześnie posiadają technologię Airforce, która dodatkowo wpływa na cyrkulację powietrza wewnątrz materaca, zapewniając higieniczne warunki snu dla alergików. Ich wybór przez osoby zdrowe sprawia, że profilaktycznie zapobiegając powstawaniu wad postawy. czym jeszcze charakteryzują się materace twarde od SleepMed?

Materace twarde – właściwości

Materace twarde gwarancją zdrowego i komfortowego snu!Ciekawym rozwiązaniem dla osób cięższych oraz preferujących twardsze podłoże są materace SleepMed. Posiadają one siedem stref twardości, które umożliwiają idealnie dopasowanie Issę do anatomicznej budowy ciała, a także właściwości antyalergiczne i prozdrowotne. Wszystko to zostało potwierdzone licznymi testami oraz badaniami medycznymi, a każdy produkt posiada certyfikat AEH, który potwierdza, że produktspełnia najwyższe standardy w zakresie 4 najważniejszych z punktu widzenia zdrowego i komfortowego snu czynników: ergonomii, higieny, klimatu i trwałości. Wśród nich wyróżnić można:

  • SleepMed Comfort – materac piankowy (termoelastyczny) posiadający 4 twardości, których uzyskanie możliwe jest poprzez przełożenie pianki termoelastycznej,
  • SleepMed Premium Plus – materac piankowy (termoelastyczny) posiadający 6 twardości, które uzyskać można poprzez zdjęcie lub założenie topu na drugą stronę materaca,
  • SleepMed hybrid Supreme – materac sprężynowy (multipocket) posiadający 6 twardości, które uzyskać można poprzez zdjęcie lub założenie topu na drugą stronę materaca.

Kto wyśpi się na materacach twardych? 

SleepMed oferuje wysokiej jakości produkty, których właściwości zostały potwierdzone poprzez liczne testy. Dzięki temu materace do spania mogą być stosowane przez wiele osób, do których zaliczają się między innymi:

  • alergicy,
  • pary i single,
  • osoby aktywne,
  • osoby zmagające się z bólami kręgosłupa,
  • osoby cierpiące na schorzenia lub choroby kręgosłupa,
  • osoby cięższe i preferują twardsze podłoże do spania.

Materace twarde to produkty, które idealnie sprawdza się w każdej sypialni niezależnie od stanu zdrowia czy wagi użytkownika. Posiadają liczne cechy, dzięki którym można idealnie dopasować odczuwalna twardość, a tym samym i zwiększyć komfort wypoczynku. Nie można również zapomnieć o właściwościach prozdrowotnych, jakimi cechują się wszystkie materace SleepMed. Jednym słowem jest to świetny wybór dla każdego!